Monitoring System & Meter

PMC TBS2A
Yamaha NS 10M -Bryston 4B
Auratone 5C
Dorrough Model 40 A2
DK MSD200C

AD / DA

Prismsound Orpheus AD/DA  *2
8+8 16 channel input /output

Headphones

AKG
Beyer Dynamic

Analog Compression

Analog EQ

Manley Labs Massive Passive tube EQ Mastering Vers
Kush Audio Clariphonic
SPL Tube Vitalizer 9530 enhancer
Avalon Desing VT 737 SP *2
Manley Labs VOX Box

Manley Labs Variable MU
Mastering vers. T bar mod- MS mod- side chain mod

Avalon Design VT 737 *2
Emprical Labs EL8-X Brit Mod
Millenia TCL- 2
Manley Labs Vox Box

Digital EQ

TC Electroniz Finalizer 96K
UAD Neve Bundle
UAD
Sonnox Oxford
UAD Precision Mastering EQ

Digital Compression

TC Electronic finalizer 96 K comp expander
UAD Precision Mastering comp

Digital Outboard

Eventide H 8000 Fw
Lexicon PCM 91
Lexicon PCM 80
Lexicon MPX 1
Tc Electronic Finalizer 96K

Summing Box

AMS Neve 8816 Summing Mixer

Digital Signal Processors

FOCUSRITE Liquid Mix
UNIVERSAL AUDIO UAD-2
TC ELECTRONIC PowerCore FW
VSS3 – DVR2 system 6000

Interconnects and Cables

Mogami Gold
Neutrik Connectors

Digital Audio Workstations

Cubase 8
ProTools 10
Wave Lab 8
Logic Pro X 10
Samplitude Pro X3 Suite

Limiting

Manley Labs Variable Mu Tube comp limiter Mastering vers.
UAD Precision Mastering limiter
Sonnox

Other Software

Universal Audio Standart Plugins
Neve Classic MKII bundle
Sysytem 6000 Reverb VSS3
Sysytem 6000 Reverb DVR2
Powercore Standart Plugins


PrismSound – Orpheus Mastering Quality AD/DA

Prism Sound’un meşhur ADA-8XR 8 kanal çeviricisi kalitesinde, mastering ortamlarında da kullanılabilecek düzeyde, sektörün en üst kalite Firewire ses kartıdır.Ürün mastering’den, çoklu kanal kayıtlara, dubbing’den, analog summing tarzında mix yapımına kadar her alanda kullanmak için idealdir.Orpheus üstün kalitedeki Prism Sound AD/DA çeviriclerine ve clock’a sahiptir. PC & MAC ortamında kullanılabilmek üzere tasarlanmıştır. Bilgisayarda gerekli ayarlar yapıldıktan sonra ürünü “stand-alone” olarak da bilgisayara bağlamadan kullanabilirsiniz.Orpheus, line, mikrofon ve enstrüman girişlerine, pikaplar için seçilebilir RIAA EQ’ya, yüksek kalite monitör mixer’ine, ADAT ve seçilebilir S/PDIF veya AES3 dijital giriş çıkışa sahiptir. Mikrofon girişi, “MS Matrix” prosesörü de içermektedir. İki adet kulaklık çıkışı, ayrı volume kontrolüne sahiptir.

Mastering Stereo Variable Mu® Limiter Compressor

Şirket Variable Mu® Limiter Compressor ürüne stereo kodlama/dekodlama ve imaj geliştirme işleme kabiliyetleri de kazandıracak kapıyı açan Mid/Side mod(Vertikal/Lateral veya Sum/Difference) opsiyonunuda sunmaktadır. Örneğin miksinizde sadece faz içerisindeki sinyali kompresleyerek stereo imajınızı büyütebilir ve faz dışarısında kalan içeriğe dokunmayabilirsiniz ya da tam tersi yayın veya plak kesimi için “daha-mono” bir miks istiyorsanız faz dışarısında kalan bilgiyi öldürebilir ve faz içerisindeki bilgiyi final mikste daha fazla duyurabilirsiniz.

Mastering Version Massive Passive Stereo EQ

Massive Passive pasif bir tasarımdır ve “gerçek parametrik” değildir. Gerçek parametrik birbirleriyle etkileşmeyen kontroller demektir. Massive Passive üründe “KAZANÇ” ve “BANTGENİŞLİĞİ” birbirleriyle etkileşimdedir (özellikle). “KAZANÇ” anahtarı “sabit” olarak her zaman 1/2dB basamaklarda değişiklik sağlamaz. “BANTGENİŞLİĞİ”ni değiştirdiğiniz zaman kazanç basamakları değişmek mecburiyetindedir ve değişecektir. Normal versiyonda 20dB artış ve kesme sadece bantgenişliği bell modunda tam saat yönünde açıkken veya shelf modunda saat yönünün ters istikametinde tam açıkken sağlanır. Mastering versiyonda ise maksimum artış ve kesme 11dBdir. Buna karşın en geniş bell modunda maksimum artış ve kesme 6dB ve en dar shelf modunda ise maksimum değer 12dB’ye çıkmaktadır. Benzer bir durum bantgenişliği basamakları içinde geçerlidir. Dolayısıyla bu yeni Mastering Versiyon EQ’da her kazanç artış veya kesme basamağında bantgenişliğinin nerede olduğuna bağlı olarak değişiklik sağlandığı için her basamak sabit bir dB değişikliği göstermez. Ancak basamak artışları ne olursa olsun toplamda 16 basamak mevcuttur. FREKANS seçimide kademeli olup her zaman Grayhill anahtarlar kullanılmıştır ve kullanılacaktır. Bu kontrolde shelf mod ile etkileşimdedir.

Massive Passive “paralel tasarım” mantığına dayanmaktadır, konvansiyonel “seri tasarım” modeline değil. Bu bantlarında birbirleri ile etkileşim içerisinde olması demektir. Herhangi bir bantta 20dB artış sağlayabilirsinz ancak o banta yakın veya o frekansta aynı miktarda artış varsa çok az değişiklik olacaktır. Konvansiyonel tasarımlarda iki bant birbiri üzerine eklenir ve sonunda 40dB artış ile elinize distorsiyonla dolu bir çalışma geçer. Bantlar etkileştiği için tahmin edilen basamak miktarları gerçekçi değildir ancak Mastering versiyon ile ayarları tekrarlamanız mümkündür. Etkileşen bantlar için ödeyeceğiniz para çok daha iyi sese sahip bir EQ ünitesi ve garip görünüşlü EQ ayarlarıdır (özellikle).

Diğer EQ ünitelerin aksine Massive Passive sese “işlenmiş” karakteri katmadan çok daha fazla EQ işlemesine izin verir. Mastering esnasında 5 veya 6dB kullanıcıların diğer üniteler ile erişebileceği maksimum değer olmasına karşın Massive Passive mühendisleri “doğal” sonuçlardan uzaklaşmadan ne kadar fazla EQ işlemesi yapabildikleri noktada hayrete düşürmektedir. Eğer 1/2dB basamakların şart olduğu düşünürsek 11 pozisyonlu Grayhill anahtarları modüllere sıkıştırılabilir ancak bu sefer maksimum aralık 5.5dB olacaktır. Yukarıda bahsi geçen noktayı hatırlayın, minimum aralık ise aynı tasarımda 0.2dBlik basamaklarla 1.5dB sunacaktır. Bu yaklaşım bu ünitenin kapasitesi dahilinde olan en kullanışlı aralığı devre dışında bırakmak demektir. Bu özel mekanik kademeli anahtarlar normal versiyonunda kullanılanlar ile aynı potansları kullanmakta, normal versiyonun tüm kazanç aralığını sağlamakta ancak tekrarlanabilir özellik sunmaktadır.

Mastering versiyonda filtrelerde özellikle mastering amaçları için tasarlanmıştır. Mastering mühendisleri düşünülerek değerleri normal versiyona oranla daha aşağılara ve yukarılara çekilmiştir. Eğer telefon sesi ve benzeri drastik efektler arıyorsanız o zaman normal versiyona yönelebilirsiniz. Bu filtreler gerçekten mastering mühendisleri için yerleştirildi. Ek olarak mastering versiyonda ana kazanç traşlama kontrolleri gerçek 11 pozisyon ve 1/2dB basamaklı Grayhill anahtarlar ile -2.5dBden +2.5dBye ana kazanç traşlaması sunmaktadır. Bu sol/sağ kanalların eşleşmesi ve kalibrasyonu için çok daha fazla güven vermektedir.

SPL 9530 Tube Vitalizer

Kelime anlamı enerji, canlılık ve ruhu başkasına aktarma olan “vitalizer”ın tüp versiyonu Tube Vitalizer (model 9530), SPL’in en üst model “vitalizer” ürünüdür. Mastering cihazı olarak da kullanılabilmesi amacı ile çok kaliteli komponentlere sahiptir.Tube Vitalizer iki ana kısımdan oluşmaktadır;
1.  Vitalizer ve Kompresör
2. Tube (1. kısımdan ayrı çalışmakta ve sese sıcaklık ve özellikle alt frekanslara yumuşaklık katmaktadır)
Vitalizer kısmına diğer vitalizer ürünlerine ek olarak, bas ve tiz frekansları filtre edebilmeniz için seçmeli RC ve daha sıcak LC Filtre’ler konmuştur. Bas ve tiz için ayrı 2 adet kompresöre sahiptir. Bu kompresörler aynı zamanda filtrelerin sebep olduğu seviye değişikliğini kontrol etmek için de kullanılabilmektedir.

AVALON Design VT-737 SP

Yüksek kaliteli tüplü Mikrofon Preamp  / Compressor / EQ
Pre-amfi :VT-737SP 3 giriş seçeneğine sahiptir. Bunlar, 48 volt phantom seçimli yüksek performanslı mikrofon giriş transformatörü, ön panele yerleştirilmiş enstrüman için yüksek empedans girişi ve yüksek seviyeli ayrık elemanlı Class A devreye sahip balanslı line girişidir. Class A pre-amfi, kademeli ve minimum negatif besleme için tasarlanmış dual vakum lambalar kullanır ve yüksek kazanç anahtarı da amfinin toplam kazancını belirler. Her üç giriştede faz çevirme switchleri mevcuttur.Opto Compressor : kazanç eşlemesi amacıyla minimum sinyal yollu çift Class A vakum lambalı tasarıma sahiptir. Optik azaltıcı pasif seviye kontrolörü gibi görev yapar. Treshold, ratio ve attack ayarları ile yumuşak kompresörden, hard limiter’e kadar her türlü ayar yapabilme imkanı mevcuttur. EQ bölümü alternatif efektler ve tonlar için ön paneldeki anahtar aracılığıyla pre ya da post olacak şekilde değiştirilebilir. Ek olarak stereo tracking için iki adet VT-737SP arka panelden bağlantı kablosu ile birleştirilebilir. Kompresör by-pass ise mühürlü gümüş röle aracılığı ile kontrol edilir.EQ :VT-737SPde bulunan EQ optimum sonik performans için %100 ayrık elemanlı, yüksek voltajlı Class A transistörler kullanır. Yüksek ve düşük frekans bantları tümü ile pasif bir tasarımın yumuşak karakteristiğini sağlarken dual orta bantlar da değişken frekans ve Q-width seçimi içerir. VT-737-SP’nin gelişmiş orta band aralıkları yüksek ve düşük bandlara X10 frekans çarpanları ile genişletilmiştir.

AMS Neve 8816 Summing Mixer

Neve sesi, yıllar boyu endüstrinin önde gelen teknisyenlerinin, müzisyenlerinin ve prodüktörlerinin ses kayıtlarında değerlendirme olarak aldıkları referans olmuştur. Sesin önemli olduğu bir film orkestra kompozisyonundan, solo vokole, rock davulundan R’n’B vokale kadar Neve size sıcak, kuvvetli ve tanıma sahip bir ses kalitesi sunmaktadır. Neve 8816 birleştirme mikseri ile Neve’in efsanevi ses kalitesi şimdi bilgisayar temelli çalışan prodüktörler içinde ulaşılır durumda.İngiltere Burnley’deki Neve fabrikasında el ile montaj ve el ile kablolanmış 8816, teknisyen ve prodüktörlere müziklerini gerçek, fakat küçük bir Neve konsolda miksleme imkanı tanımaktadır. 8816 15dB kazanç, seviye, pan, cut/solo ve cue kontrollerine sahip 16 kanal içermektedir. Ek olarak, post-insert miks fonksiyonu ayrı bir yolda mikslemeye veya mikse harici bir efekt katmaya imkan tanımaktadır.Dört adet monitör kaynağı, iki çift hoparlör, bağımsız monitör seviyesi kontrolü, talkback mikrofonu, cue ve kulaklık çıkışları ile 8816 dijital ses işleme ortamınızı profesyonel bir miks merkezine güncellemektedir. Üzerinde bulunan USB bağlantısı ile 8816 kurulumunuzun ayarlarını PC ve MAC bilgisayarınıza kaydedebilir ve istediğiniz anda geri yükleyerek remikse hazır hale gelebilirsiniz.Peki ya sesi? İyi ki sordunuz. 8816 klasik 80 serisi konsollardaki transformatör miksleme topolojisini kullanırken, stereo çıkış noktasında iki özel dizayn Carnhill transformatör artı bu ürüne özel profesyonel mastering stüdyolarında bulunan “Stereo Genişlik” kontrolüne sahiptir. Ve tüm bunlar bu cihazın sizlere, uzun süredir Neve konsolların adıyla birlikte anılan açık ve kuvvetli miksleri sağlaması demektir.

TC ELECTRONIC Finalizer 96K

3-Band Compressor / Limiter / Expander / Normalizer / EQ
Birçok ödül kazanmış olan Finalizer 96K, mikslerinize eşsiz bir berraklık ve enerji katar. Finalizer 96K, profesyonel mastering dünyasını geliştirilmiş yepyeni özellikleriyle parmaklarınızın ucuna getiriyor.

TC ELECTRONIC PowerCore FireWire

Powercore’daki yazılım ve donanım en yüksek kaliteyi ve güncellenebilmeyi mümkün kılar. Son derece yüksek güç isteyen Mastering Dynamics, Reverb ve diğer profesyonel sanal işlemciler bilgisayarınızın gücünü tüketmeden Powercore üzerinde çalışır.Powercore firewire ile birlikte birçok kaliteli ve güçlü plug-in gelmektedir. On dört adet sanal işlemci, şimdiye dek görülmüş en kapsamlı dinamik paketi oluşturmaktadır. Beraberinde gelen yazılımlar dışında, Powercore kullanıcıları Waldorf, Sony, TC Helicon, Dsound vb. gibi birçok firmanın yapmış ve yapacak olduğu opsiyonel plug-in’lerinden faydalanabilirler.

UNIVERSAL AUDIO UAD-2 Quad Neve

UAD-2 Quad Neve, Neve’in klasik sound’unu Universal Audio’nun devrim yaratan yeni DSP hızlandırıcı donanımı ile birleştirmektedir. Quad Neve efsaneleşmiş Neve sound’unu doğrudan DAW’ınızın kullanımına sunmaktadır. Böylece mixleriniz “gerçek” albüm kayıdı sound’una sahip olmasını sağlayan sonic kaliteye ve Neve konsolların ünlü olduğu “cila” ya sahip olabilecekler.Quad Neve, 44.1 kHz / 24-bit ayarlarında 128 adet Neve 88RS console plug-in’i açabilir. Beraberinde gelen 150 USD’lik kupon ise kartı ve 88RS plug-in’leri ayrı ayrı almaya kalktığınızda 150 USD daha avantajlı olmanızı sağlamaktadır.Neve 88 serisi analog konsollar kendilerinden önce gelen Neve konsollar arasında en iyisi olarak kabul görmüşlerdir. Müzik ve film endüstrisinin otoriteleri tarafından modern özellikler ve dayanıklılık bakımından en tatminkar ve bununla birlikte gelmiş geçmiş en iyi sound’a sahip consollardan biri olarak kabul edilmektedir. 88RS, Ocean Way, Abbey Road, AIR, The Village, Sony Pictures, 20th Century Fox ve Skywalker Sound gibi Dünyaca ünlü stüdyolarda kendine yer bulmuştur.

PMC TB2S-A

TB2S-A, PMC’nin etkileyici dijital aktif monitörlerinin ikincisi ve büyük olanıdır. Bir küçük boy versiyonu DB1S-A ile aynı doğal ses balansına ve gerçekçi sese sahiptir. ATL’i (Active Transmission Line) geliştirilmiştir ve daha büyük bir LF sürücüye sahiptir (6.5″). Bu sayede daha yüksek güce ve daha alt frekanslara inebilmesi sağlanmıştır. DB1S-A’da olduğu gibi Flying Mole dijital amplifikasyonun ve PMC’nin üstün Advanced Transmission Line (ATL) teknolojisinin birleşimi sonucunda müthiş bir ses elde edilmektedir. Son olarak yapılan “+” upgrade’i sayesinde, yüksek frekans definasyonu, orta frekans temizliği ve bas kontrolü artırılmıştır. TLE1S aktif subwoofer ile kullanıldığında, 5.1 surround miksler için çok ciddi bir sistem kurulmuş olur.TB2S-A’nın gerçekçiliği, güvenilirliği, doğallığı ve performans kalitesi tüm profesyonel ortamlarda kabul görmektedir.


marka logoları